ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ پنج شنبه ۵ اسفند
اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد
صفحه اصلی
English
سخن روز
1395/09/09 کد خبر: 23725 اسلام دين اعتدال و ميانه روي است .بايستي هميشه قدردان بزرگانمان باشيم.
حسين مهرآبادي رياست اداره در مصاحبه با خبرنگاران پانا چنين گفت :
اسلام دين اعتدال و ميانه روي است .بايستي هميشه قدردان بزرگانمان باشيم.
امروز سه شنبه خبرنگاران پانا منطقه ميان جلگه با رياست اداره آموزش و پرورش منطقه و معاونت پرورشي ايشان مصاحبه اي را با موضوع سوال مهر رياست جمهوري در خصوص خشونت انجام دادند . در اين مصاحبه كه دانش آموزان خبرنگار پانا از مدارس شهرعشق آباد و روستاي احمدآباد در آن شركت داشتند موضوع خشونت و عوامل آن بررسي گرديد. حسين مهرآبادي رياست اداره در اين خصوص گفت: اسلام دين تعادل و ميانه روي است و رحمت براي همگان .ما مي توانيم با ترويج مناسب دين و عمل به قوانين آن به بهترين شكل ممكن به اشاعه صلح و دوستي در جهان بپردازيم . وي در ادامه گفت: ساخت فيلم هايي با محتواي دوستي كه خشونت ها را رواج ندهند از عوامل مناسب آموزشي براي فرزندانمان هستند. ايشان در پاسخ سوال دانش آموز در باره عوامل موثر در خشونت افراد اين چنين گفت: برخي مي خواهند همه چيز ما را به سخره بگيرند . اين عوامل خارجي سعي مي كنند كه الگوها و نمادهاي بزرگ و ارزشمند كشور ما را كوچك جلوه دهند و اعتماد به نفس را در فرزندان ما كم كنند و اين بر آرامش آنان تاثير گذار است . ما بايستي هميشه قدردان زحمات بزرگان و گذشتگان خودمان باشيم. پيامبر ما رحمه للعالمين هستند و دين ما دين آرامش . اسماعيل سليماني معاونت پرورشي اداره نيز در اين مصاحبه گفت: فقر از دلايل اصلي خشونت است . منظور از فقر ،فقر اخلاقي ،ديني و فرهنگي است . مابايستي خودمان را اخلاق مدار كنيم و با مهرباني خشونت را از بين ببريم. وي در ادامه گفت : رياست محترم جمهور نيز گفتند كه خشونت و خشم فقط در قسمت هايي كه جنگ و ترور است وجود ندارد بلكه كشور هايي وجود دارند كه در آن ها خشونت به اوج خود رسيده است و حتي در مدارسشان نيز ديده مي شود . وي اظهار داشت كه دين مبين ما از لحظه اي كه يك كودك متولد مي شود تمامي موارد را براي او در نظر گرفته است و موضوع آرامش نيز در آن لحاظ شده است. اين مصاحبه با سوالات گوناگون دانش آموزان ادامه يافت و اين خبرنگاران خواستار ديدارهاي بيشتري با رياست و همكاران اداري شدند.

به گزارش روابط عمومي آموزش و پرورش منطقه ميان جلگه : امروز سه شنبه خبرنگاران پانا منطقه ميان جلگه با رياست اداره آموزش و پرورش منطقه و معاونت پرورشي ايشان مصاحبه اي را با موضوع سوال مهر رياست جمهوري در خصوص خشونت انجام دادند .

در اين مصاحبه كه دانش آموزان خبرنگار پانا از مدارس شهرعشق آباد و روستاي احمدآباد در آن شركت داشتند موضوع خشونت و عوامل آن بررسي گرديد.

حسين مهرآبادي رياست اداره در اين خصوص گفت: اسلام دين تعادل و ميانه روي است و رحمت براي همگان .ما مي توانيم با ترويج مناسب دين و عمل به قوانين آن به بهترين شكل ممكن به اشاعه صلح و دوستي در جهان بپردازيم .

وي در ادامه گفت: ساخت فيلم هايي با محتواي دوستي كه خشونت ها را رواج ندهند از عوامل مناسب آموزشي براي فرزندانمان هستند.

ايشان در پاسخ سوال دانش آموز در باره عوامل موثر در خشونت افراد اين چنين گفت: برخي مي خواهند همه چيز ما را به سخره بگيرند . اين عوامل خارجي سعي مي كنند كه الگوها و نمادهاي بزرگ و ارزشمند كشور ما را كوچك جلوه دهند و اعتماد به نفس را در فرزندان ما كم كنند و اين بر آرامش آنان تاثير گذار است . ما بايستي هميشه قدردان زحمات بزرگان و گذشتگان خودمان باشيم. پيامبر ما رحمه للعالمين هستند و دين ما دين آرامش .

اسماعيل سليماني معاونت پرورشي اداره نيز در اين مصاحبه گفت: فقر از دلايل اصلي خشونت است . منظور از فقر ،فقر اخلاقي ،ديني و فرهنگي است . مابايستي خودمان را اخلاق مدار كنيم و با مهرباني خشونت را از بين ببريم.

وي در ادامه گفت : رياست محترم جمهور نيز گفتند كه خشونت و خشم فقط در قسمت هايي كه جنگ و ترور است وجود ندارد بلكه كشور هايي وجود دارند كه در آن ها خشونت به اوج خود رسيده است و حتي در مدارسشان نيز ديده مي شود .

وي اظهار داشت كه دين مبين ما از لحظه اي كه يك كودك متولد مي شود تمامي موارد را براي او در نظر گرفته است و موضوع آرامش نيز در آن لحاظ شده است.

اين مصاحبه با سوالات گوناگون دانش آموزان ادامه يافت و اين خبرنگاران خواستار ديدارهاي بيشتري با رياست و همكاران اداري شدند.

تعداد بازدید: 23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي مي باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal